31.7.2020 Elektro 0

Při výběru nové sekačky se nerozhodujte jen podle ceny, samozřejmě ale neplatí, že čím dražší, tím lepší. Musíte vzít v úvahu také, jaký máte trávník, jak často máte možnost ho posekat, také je dobré si zjistit, jestli pro značku, kterou byste chtěli, je blízko Vašeho bydliště nějaký servis, aby po uplynutí záruky Vás nepřekvapilo, že na její opravu musíte jet až na druhý konec republiky.
Na sekání běžného zahradního trávníku máte na výběr buď benzínovou sekačku, nebo sekačku s elektrickým motorem, obě však mají své výhody i nevýhody.
sekání na hřišti
Benzínové sekačky:
Výhody:
–        sekačky s benzínovým motorem jsou v současnosti nejvýkonnější na trhu, poskytují člověku nezávislost na inženýrských sítích, člověk nemusí dávat pozor na kabel, lze s nimi sekat neomezeně dlouho, některé z nich nemusí člověk ani tlačit, mají vlastní pojezd.
Nevýhody:
–        u starších modelů mohou mít ženy či starší lidé problém nastartovat, bývají hlučnější, mají vyšší hmotnost, také musíme počítat s výfukovými plyny, bývá na nich složitější údržba, jejich pořizovací cena je vyšší.
Elektrické sekačky:
Výhody:
–        výhodou elektrické sekačky je tichý chod, prakticky nepotřebuje údržbu, je většinou levnější než benzínová, také bývají lehčí, takže je snadněji mohou obsluhovat i ženy, může se s nimi i na příkré svahy, což je u benzínových komplikací
kočka u sekačky
Nevýhody:
–        hlavní nevýhodou je kabel, bez kterého se u elektrické sekačky neobejdete, ale v dnešní době už se prodávají i elektrické sekačky s akumulátorem, kdy nevýhoda kabelu odpadá, u sekačky s akumulátorem si však připlatíte, pokud si vyberete sekačku „s kabelem“, máte práci ztíženou tím, že musíte být neustále v dosahu proudu, a pozor, také díky tomu může dojít k úrazům.
U obou typů je také rozdíl v čištění – elektrickou stačí zbavit zbytků trávy, u benzínové se musíte starat také o motor, hlídat olej, měnit starý benzín apod.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup