31.7.2020 Finance 0

Vidíte to často jak v internetových diskuzích, tak ve skutečných rozhovorech se skutečnými lidmi – jakmile navrhnete, aby omezili kouření nebo levný alkohol a čůčo, okamžitě vás zahrnou jedním nádherným argumentem, který není sice vůbec nějaký přesvědčivý, ale umlčí to opozici dostatečně dobře: „A co bych z toho života měl bez všech těch neřestí?“. Odpovědět na to lze hned několika způsoby – pokud vám jedinou radost v životě přináší sklenka piva a cigareta v pajzlu někde na vesnici, tak tedy opravdu vedete smutné životy, o nic lepší, než ti „mlaďoši“, co sedí za počítačem a hrají neustále hry.
hnědé oči

Proč raději investovat do sebe než do pípy

Každý člověk má na vybranou, s jakkoliv malým obnosem peněz. Například v Olomouci se nájem pohybuje v průměru okolo čtrnácti tisíc korun za dva plus jedna. Není to žádná sláva a ty peníze jsou značně přestřeleny. Jsou možná i vyšší než v mnohých městech. A právě na tomto příkladu se dobře uvede, jak i s tristně malými prostředky můžete vycestovat do zahraničí, a ještě k tomu si můžete žít více než dobře. Řekněme tedy, že máte nájem 14 tisíc korun a jste na to dva. Základní předpoklad je takový, že oba dva pracujete – což v mnohých rodinách není zrovna největší terno. Ale řekněme, že ze svých základních výplat pokryjete nájem, jídlo, a ještě nějakou tu srandu. A jediné, co musíte v takové situaci udělat, je omezit veškeré hlouposti, za které byste normálně utráceli. Kouříte oba dva? To máte hned několik tisíc za měsíc jenom za to, že si dáte cigaretu. Naprosto ZBYTEČNÉ výdaje. Chodíte každý den na několik piv, jenom proto, abyste si v hospodě stěžovali a hráli si s pivními tácky? Naprosto ZBYTEČNÉ výdaje. Kupujete nové telefony, počítače, jakmile se jenom trošku jeden z přístrojů zpomalí nebo už není tak nový? To je snad nejzbytečnější. Máte tunu dalších výdajů, při jejichž omezení by se nic hrozného nestalo? Ještě zbytečnější. ¨
obchodní peníze

A co s těmi penězi?

To je jedna velká otázka s jednoduchou odpovědí = můžete všechno. Dneska vycestovat i s agenturou, která za vás udělá první a poslední vás vyjde mnohem levněji a zažijete spoustu nových zážitků, určitě více, než kdybyste seděli nad pivem. Můžete se naučit něco nového, můžete dát peníze do svých koníčků, aniž byste se museli bát, že nevyjdete s jídlem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup