1.9.2017 Krása 0

Velké množství šamponu, či masky.
·         Méně znamená někdy více, zvláště v tomto případě. Pokud používáte kvalitní vlasovou kosmetiku, postačí jen malé množství přípravku.
Mýt vlasy jednou nestačí!
·         Pro dokonale čisté vlasy byste se měla držet pravidlem dvojího mytí. Šamponem důkladně umývejte pouze pokožku hlavy. Pěna, která z vlasů při splachování odtéká, se následně postará i o prach, který utkvěl v délkách. 
mytí vodou
Používáme pouze šampon.
·         Po mytí je třeba vždy aplikovat kondicionér pro uzavření vlasového vlákna. Je také třeba používat masky na vlasy. Maska vyživuje vlasy do hloubky, ale vlasové vlákno neuzavře. Masku tedy doporučuji používat jednou do týdne. Kondicionér naneste po použití masky.
·         Kondicionér nepoužívejte na pokožku hlavy, pouze do délky vlasů.

Nesprávná teplota vody.
·         Vlasy nevystavujte příliš horké teplotě, ideální je vlažná voda. Důsledkem tepla je pokožka hlavy vysušená, vlasy slábnou, třepí se a narušuje se vlasové vlákno.
Absence speciálních vlasových přípravků pro tepelnou úpravu.
·         Fénování, žehlení a kulmování je pro vlasy velká zátěž… Odčerpává se jím z vlasů přirozená vlhkost, vlasové vlákno křehne, vysouší se a láme. Rozhodně byste neměla zapomínat na produkty určené pro teplenou úpravu vlasů. Mléka, spreje, báze, séra atd. se dají pořídit již za pár korun.
prudké fénování
Špatný způsob fénování.
·         Nikdy nevysušujte mokré vlasy.Měly by být alespoň ze 40 % prosušené. Ideální je, pokud je po mytí necháte v ručníku alespoň 15-20 minut proschnout.
·         Vlasy v ručníku „netřete“. Jen je pomačkejte.
·         Fénem byste neměla bezhlavě jezdit po vlasech sem a tam. Při sušení vlasů by měl být jistý systém. Vlasy vysušujte pomalu, nejlépe si je rozdělte na části, které budete postupně foukat do sucha. Začínejte vždy zepředu kolem obličeje, kde rostou vlasy jemnější a mají tendenci tvořit zacuchané víry.
Nesprávná technika žehlení vlasů.
·         I když ucítíte pouze pár vlhkých pramínků, nežehlete! Před žehlením by měly být vlasy naprosto suché. Pokud tomu tak nebude, vlasy se spálí. Dochází k okamžitému naroušení vlasového vlákna, jehož příčina je přesušení a výsledkem jsou silně roztřepené konečky.

Summary
Nejčastější chyby v péči o vlasy
Share