15.5.2019 Elektro 0

Životnost – jak dlouho bude osvětlovací zdroj v provozu, záleží především na přívodním napájecím zdroji. Ten je nejcitlivějším komponentem celého LED diodového tělesa a také určuje jeho životnost. Dnes jsou v obchodech k dispozici svítidla, která mohou být v nepřetržitém provozu i sto tisíc hodin, ale vždy je třeba věnovat pozornost dostatečnému chlazení napájecího zdroje. Při běžném využití v domácnostech není tento problém tak markantní, ten se projeví zvláště ve výrobních a skladových halách, kde je u stropu vždy mnohem vyšší teplota než u země.LED diodová žárovka
Provozní teplota – u samotných polovodičů je provozní teplota velmi nízká, pouze, jak už bylo řečeno, je problematickým pouze napájecí zdroj. Ten však nevydává tolik tepla jako halogenové nebo vláknové žárovky. Tím se také snižuje riziko vzniku požáru na minimum.
Malé rozměry – zejména u diodových pásků je markantní miniaturizace provedení celého osvětlovacího zdroje, v porovnání s ostatními typy osvětlovací techniky jsou tato svítidla velmi malá a kompaktní.
Efektivita – úhel, pod kterým směřuje světelný paprsek ke svému cíli, lze libovolně nastavit od 5 do 360 stupňů, lze tedy vybudovat tímto způsobem jak všesměrové osvětlení, tak i přímé směrové. Ostatní typy, např. žárovky a zářivková tělesa je nutné vybavit externími optickými prvky.
Svit na plný výkon – zatímco u kompaktních zářivek, zvláště starších typů, se muselo čekat i několik minut, než naběhnou na plný výkon, LED žárovky Lightpark tímto neduhem netrpí. Stejně tak jim nevadí omezení počtu spínacích cyklů, jejich životnost to výrazně neovlivňuje.LED žárovky
UV záření – nejsou to výbojky, které musí být uzavřeny ve speciálním krytu, aby bylo okolí chráněno před ultrafialovými paprsky.
Životní prostředí – ochrana životního prostředí spočívá v mnoha drobnostech a mimo jiné i ve schopnosti smysluplně využít a recyklovat odpad. Tato technologie nevyžaduje k výrobě žádné těžké kovy (olovo, rtuť, kadmium apod.) a mnohem snáze se recyklují než např. výbojky a zářivkové trubice.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup