31.7.2020 Business 0

Remington, nejstarší americký výrobce zbraní, v březnu požádal o ochranu před věřiteli, tedy několik týdnů poté co došlo ke střelbě na střední škole ve floridském Parklandu, kdy bylo zabito 17 lidí a spustila se intenzivní kampaň aktivistů na kontrolu zbraní.
revolver remington.png
Podle reorganizačního plánu, který byl schválen dva dny před střelbou v Parklandu, převezmou věřitelé, včetně JPMorgan Chase & Co a Franklin Advisors, vlastnické podíly ve společnosti výměnou za odpuštění více než 775 milionů dolarů dluhu. Společnost Remington také obdržela nový úvěrový balíček ve výši 193 milionů dolarů, financovaný sedmi bankami, včetně Bank of America Corp. Investoři z bývalého vlastníka společnosti, Cerberus Capital Management LP, prosadili fond soukromého kapitálu, aby byl Remington prodán poté, co byla jeho puška Bushmaster použita při střelbě ve škole v Sandy Hook ve státě Connecticut v roce 2012, kdy zemřelo 20 dětí. Představitelé Remingtonu prohlásili, že jeho bankrot by neovlivnil žaloby proti němu, včetně té, jež podaly rodiny obětí ze Sandy Hook. Společnost rovněž jmenuje novou správní radu.

Úpadek Remingtonu byl částečně vyvolán poklesem prodeje zbraní, jelikož zvolení Donalda Trumpa prezidentem USA zmírnilo obavy zbraňových nadšenců ze zvýšené regulace. Po tragédii v Parklandu vytvořily společnosti Delta Air Lines Inc, Dick's Sporting Goods Inc a Walmart Inc vazby se skupinami zaměřujícími se na práva na držení zbraní nebo omezení jejich prodeje. Bank of America již naznačila, že by mohla svůj podíl v záchranném balíčku prodat.
muž se zbraní.jpg
Podle zastánce kontroly zbraní, Igora Volskyho, mají tyto společnosti reálnou příležitost upevnit svou značku, která je v synchronizaci s tím, co zákazníci chtějí nyní a budou chtít v budoucnu. V této souvislosti zmínil právě Parklandskou tragédii, která byla pro mnohé Američany bodem zvratu v postoji ke zbraním. Nešťastní investoři, kteří obvykle považují bankrot za příležitost k co nejlevnějšímu získání vlastního kapitálu z restrukturalizované společnosti, se z velké části straní dění kolem Remingtonu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup