5.10.2017 Móda 0

Představte si šatník, který je vždy uklizený a má svůj pevný řád. Šatní skříň, kde všechno má své místo a vy nemusíte zápasit s ramínky pokaždé, když do ní chcete něco přidat. Zní to docela dobře, ne?
Nejen že takový šatník vypadá lépe, ale člověk se v něm konečně i vyzná a vybrat ráno, co na sebe, mu tak nemusí trvat půl hodiny. Což znamená extra pár minut spaní v posteli, a to už se vyplatí.
pověšené košile
Jak na to?
1)      Věci by měly být vidět
Když se konečně jednou za rok odhodláte, že byste si mohli ve svém šatníku uklidit, jistě nestačíte zírat, jaké poklady tam často objevíte. Moc dobře víme, že se zkrátka snažíte využít všechno místo na maximum, ale asi budete souhlasit, že co sejde z očí, sejde z mysli, a tak ten kousek oblečení, který sice chcete vyhodit, ale nikdy ho nevyhodí a válí se vám někde vzadu ve skříni.
Jediné řešení (a možná se vám to nebude líbit) je věcí se zbavit. Pokud tedy nechystáte koupi větší šatní skříně nebo většího domu. Nechte si věci, které opravdu potřebujete nebo které opravdu zbožňujete. Pokud si nejste jistá, pošlete věc dál. Máte top, který se musí každých pět minut žehlit? Zbavte se ho. Můžete uspořádat i bazar pro kamarádky (a třeba se vás takových sejde víc). Jen pozor, vy si nic nekupujte.
pověšené šaty
2) Pozor na sentiment
Šaty, které jste měla na sobě na prvním rande se svým manželem. Kabát, který vám zůstal po babičce. Hodně věcí, které máme v šatníku, nám asociuje určité vzpomínky a nechceme se jich jen tak zbavit, i když je dávno nenosíme. Jeden nebo dva kousky jsou v pořádku, ale pokud je jich více, zvažte, jestli by jim nebylo lépe v šatníku někoho jiného, kdo je doopravdy využije. Nepoužívejte sentiment jako výmluvu.
seřazené blůzky
3) Vytvořte si prázdninovou krabici
Upřímně, kolik dní z celého roku strávíte nošením plavek, slaměných klobouků, žabek, kaftanů a dalších letních věcí? Asi moc ne. Proto nedává smysl, aby vám tyto letní věci zabíraly velké místo v šatníku. Zabalte tyto věci do krabice a dejte ji někam na vysokou poličku, kde po zbytek roku nebude zabírat cenné místo.

Summary
Udělejte si jednou pro vždy pořádek v šatníku
Share