9.5.2018 Business 0


Těžit kryptoměny, znamená především dobře si propočítat potenciální návratnost pořizovacích nákladů. Slovo potenciální je v tomto případě poměrně zásadní, neboť je těžení svým způsobem ovlivněno řadou faktorů a jde o podnik v průběhu času různě ziskový, stejně jako je tomu u každého podnikání. Žádný podnikatel vám neřekne, kolik přesně vydělá za rok, a u těžby je tomu podobně. Nejde tedy o ryze jednoznačný proces, jak se bezpracně dobrat k bohatství, vždy je tu, jak se říká, „něco za něco“.
Každý, kdo se rozhodne těžit a vybudovat si vlastní těžební stroj (RIG), bude do nákladů zahrnovat několik základních faktorů:
kryptoměna ethereum.jpg
·         Celkovou sumu na pořízení hardware (základní desku, extrémně výkonný zdroj, výkonné grafické karty, CPU, paměť, pevný disk a šasí).
·         Cenu za odebíranou elektřinu, která není zanedbatelnou položkou.
·         Kurz virtuální měny, která se bude těžit.
·         Obtížnost těžby.
·         Pronájem prostor na provoz těžebního stroje.
·         Stabilní přístup k Internetu.
·         Chlazení hardware a okolního prostředí.

Návratnost investic

Samotná návratnost vložených investic primárně závisí na obtížnosti těžby a aktuálním kurzu kryptoměn a tím pádem je vždy předběžný výpočet pouze orientační.  Záleží také na tom, jaký tzv. hashrate grafických karet je ve vašem těžebním zařízení. Obecně také platí, že jestliže těžíte v seskupení těžařů (poolu), což je vždy výhodnější, větší hashrate má i větší podíl na zisku. A samotný hashrate také ovlivňuje rozdílný algoritmus, který je pro každou kryptoměnu jiný. Těžba Ethereum pracuje na ethash, Monero budete těžit na cryptonight a každý z algoritmů se řídí jinými pravidly.
finanční koncept.jpg
Nezanedbatelnou položkou ve výpočtu návratnosti je obtížnost těžebního procesu. Obecně platí, že čím více je těžařů, tím narůstá hashrate virtuální sítě dané kryptoměny. Těžaři musí v průběhu času sledovat situaci na trhu, a jestliže cena dotyčné měny narůstá velmi pomalu, zatímco se rychleji zvyšuje obtížnost těžby, tento proces se stává méně rentabilním. K výpočtu aktuální situace slouží na webu tzv. kalkulačky profitability.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup