17.8.2017 Auto moto 0

Rozhodně i v dnešní době se najde spousta lidí, a která jezdí do servisu i na výměnu žárovky. Toto konání bývá často vnímáno jako krajní projev technického diletantství. Ovšem neoprávněně – u dnešních aut je to mnohdy jedna z nejobtížnějších prací. Tak argumentuje mnoho řidičů, když se jich optáte, proč už měsíc jezdí s rozbitým světlem. Opravdu se však jedná o tak nadlidský úkol? A zvládne ho vůbec slabá a křehká žena?

světlo

Pokud při své práci používáte denně automobil, jistě nejezdíte spousty kilometrů. Navíc ne všechny vozy jsou totiž vybaveny informačním systémem schopným řidiči přerušený obvod některého ze světel nahlásit, proto se může stát, že si vadného světla nemusíte dlouhou dobu vůbec všimnout.

Pokud si tedy vadného světla všimnete, přichází na řadu jeho výměna. Ovšem i když nám v návodu přesně popisují jak výměnu světla provést, ve výsledku to není tak jednoduché, jak nám příručka ukazuje. Většinou totiž otvorem blatníku ruku neprostrčíte a jinak se ke světlu dostat nedá.

reflektor

Nejedná se pouze o výmluvu řidičů?

Opravdu je to takový problém, řidiče často argumentují, že kolem světla je málo místa a ruka se jednoduše nedá prostrčit, a proto mnozí využívají služeb autoservisu. Opak je však pravdou. I když vlastníte malý automobil, kde jsou malá a designová světla, výrobce na tuto skutečnost vždy myslí a bere jí tak v potaz. Po krátkém boji by se vám mělo podařit sundat víko světla, zjistíte, že místa na výměnu je rozhodně dost. Žárovku vysunete i s jejím konektorem, který jí zároveň drží v parabole – žádné hledání drátěné pružiny. Venku už snadno vytáhnete a vyměníte, zpět i s konektorem zapadne jen tlakem. Nejvíce budete asi bojovat s opětovným nasazením víčka pojistkové skříňky – ale i bez ní se dá do tepla garáže dojet.

Summary
Výměna žárovky světlometů? Rozhodně to není nic jednoduchého!
Share