27.8.2017 Business 0

Každý z nás určitě již někdy snil o nějakém tom významném titulu. Kdo by jej přece nechtěl? I když je tomu tak, tituly se stávají nepostradatelnou součástí našich životů. Víte ale, že jej lze udělat i z pohodlí vašeho domova?
věci na promoci
Slyšeli jste někdy o titulu MBA? Patří mezi jedno z nejznámějších odborných kvalifikací v České republice. Právě tenhle diplom můžete získat na oblasti, které se týkají financí, daní nebo práv.

Studium bývá ale opravdu velmi cenově náročné, takže moc takových, kteří titul mají, nepotkáte. Ceny sahají až do statisíců korun.
Výhodou ale je, že diplomy jsou uznávány nejen u nás, ale také v zahraničí. Studenti po splnění několika odborných zkoušek, které bývají v angličtině, získávají certifikát.
Je ale důležité mít pevné nervy a trpělivost, jelikož získat takovýto titul může trvat i několik let.

Samotný titul MBA je určen především pro vedoucí pracovníky, kteří si chtějí rozšířit znalosti, týkající se vedení. Pokud byste o tenhle titul měli zájem, můžete jej studovat na několika vysokých školách nebo v zahraničí.
Existují ale i jiné známé tituly. Patří mezi ně například ACCA, CFA nebo MSC a mnoho dalších.

Například takový titul ACCA je určen pro členy z oblasti finančnictví a účetnictví. Pokud byste někoho takového chtěli potkat v Česku, jsou to většinou zaměstnanci konzultačních společností.
A co takhle CFA? Ten je pro změnu určen těm, kteří chtějí mít přehled v investování.
Titul LLM je určen pro manažery, kteří pracují s finančním nebo obchodním právem.
černoška s diplomem
Dá se také vystudovat na vysoké škole, ale už není tak častý jako titul MBA.
Takovýchto titulů se dá vystudovat celá škála. Stačí si jen vybrat ten, který by se vám líbil.
Pokud byste chtěli nějaký ten titul studovat z domova, musíte se vždy podívat, jestli vysoká škola nebo univerzita je tzv. otevřená. Díky otevřeným univerzitám je možné kromě studování také běžně pracovat, což je opravdu výhodné.
Je tedy jen na vás, jak se rozhodnete.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup