5.5.2023 Auto moto 0

Nissan Micra se vyrábí v několika základních provedeních. Buď je to zážehový tříválec, plněný atmosféricky (nepřeplňovaný) 1.0 o výkonu 51 kW, nebo přeplňovaný tříválec 0.9 IG-T o výkonu 66 kW, nebo poslední z nich vznětový čtyřválcový turbodieselový motor 1.5 dCi o výkonu 66 kW.

Výbavy vozu jsou následující: Visia, Visia plus, Acenta, Tekna a N-Connecta. Automobilka však nabízí ještě dvě výbavy akční, těmi jsou Bose Personal Premium Edition a o něco chudší Bose Personal.
volant Nissanu

Zaujme svou pověstnou japonskou precizní kvalitou

Všechny typy pohonných jednotek jsou s pohybovou částí vozu propojeny manuální pětistupňovou převodovkou. Vozy mají pohon předních kol a v základní výbavě jsou 15 palců široká kola s ocelovým ráfkem. Dále základní výbava myslí na elektricky nastavitelná zpětná zrcátka, ukazatel teploty mimo vůz, palubní počítač a nouzové autonomní brzdění vozu. Nechybí ani diody panelů pro denní osvícení a režim asistenta rozjezdů do kopce.

I v základní výbavě je vůz velice dobrou volbou

Základní výbavu pořídíte jen ve verzi Visia, ve verzi Visia plus za motor o obsahu 1 litr budete platit již 284.000 Kč, za verzi s přeplňovaným tříválcem zaplatíte 298.000 Kč a za turbodiesel si připlatíte – celkem Vás bude stát 339 tisíc korun.  Pokud budete toužit po střední výbavě (Acenta), která je jakýmsi optimem, bud Váš vůz mít 16 palců široká kola s ocelovým ráfkem, v interiéru chromované doplňky, vnější zpětná zrcátka budou vyhřívaná, k dispozici bude tempomat, multifunkční volant, obrazovka s rozměrem 7 palců, bluetooth a audio se čtyřmi reproduktory.
oranžový Nissan

Ve výbavě N-Connecta elektronová kola

Slušnou výbavu představuje model N-Connecta, kde jsou navíc kola 16 palcová z lehkých slitin, samočinná klima, k dispozici je také navigace, dešťový senzor a přední mlhovky. Motor je v této verzi jen přeplňovaný za 319 tisíc Kč a turbodiesel za 360 tisíc korun.

Poslední „neakční“ výbava je Tekna, kde je oproti nižší verzi navíc audiosystém Bose (6 reproduktorů), startování pomocí tlačítka, parkovací kamera, zadní i přední parkovací řada senzorů a speciální kamerový systém pro zachycení pohybujících se vozidel v mrtvém úhlu.