5.5.2023 Móda 0

Zima se s námi už snad definitivně loučí, a tak je potřeba udělat průvan v našem šatníku. Svetry, bundy kabáty a kozačky půjdou nyní zaslouženě odpočívat a my můžeme do popředí svých skříní vysunout konečně lehčí a pohodlnější oblečení, které nemusíme skrývat pod vrstvami teplých oděvů.
pověšené oblečení
Co je letošním jarním hitem a v čem budeme při vítání prvních slunečních paprsků skutečně in?
Už na podzim loňského roku bylo během Newyorského fashion weeku předvídáno, co se bude letos na jaře nosit. Nemusíme věštit budoucnost, stačí se jen porozhlédnout okolo a vidíme, že se vrací trendy z konce minulého století, frčí tedy opět devadesátky, samozřejmě designově upravené do dnešní podoby.
Výrazné barvy a vzory, vzdušné látky a střihy, zdůrazňující křivky jsou opět in. Důraz je kladen na jeden barevný odstín, případně doladění do podobných tónů. Na duhové víly si tedy opravdu letos na jaře nebudeme hrát.
Barvy laděné do oranžové budou tedy o nadcházející sezóně v popředí, podobné odstíny jako měděná či bronzová nás také mohou inspirovat. Zapomenout nesmíme ani na vzory, kterým vévodí proužky a pruhy všech šířek a směrů. Lehká košile či blůzka, které dominují právě pruhy, bude tou správnou volbou při vašich jarních nákupech.
Pokud si myslíte, že kalhotovým kostýmům už dávno odzvonilo, jste na omylu. Právě nyní se blíží jejich velký comback a jestli se jeden trendy kousek nebude vyjímat také ve vašem šatníku, pak je to velká chyba.
kytičkované sukně
S blížícím se létem si můžeme zaexperimentovat i s květinovými vzory, které nám nadcházející slunečné období mohou pomoci přivolat. Lehké šaty či sukně i blůzy s květinovými vzory můžou být také slušivým doplňkem vaší kolekce.
A co na nohy? Lodičky, sandály, střevíce, páskované i uzavřené, vše je dovoleno. Záleží na vašem vkusu a pohodlí a také aktuální teplotě, která ještě může být mírně nevyzpytatelná. Inspirace je zdá se již načerpána, tak nyní hurá na nákupy a doplnit šatník o nový módní a hlavně slušivý kousek.