16.3.2021 Finance 0

Už delší dobu přemýšlíte o vlastním bydlení, ale chybí vám potřebné finance k jeho realizování? Ceny nemovitostí rostou doslova geometrickou řadou a jen málokdo může vlastní dům pořídit s vlastnoručně našetřených peněz. Jak tedy tento finančně nákladný sen zafinancovat? V hlavě se vám jistě honí celá řada otázek: Dostanu hypotéku Fahd? Budu jí schopen splácet? Nezatíží měsíční splátky rodinný rozpočet příliš? Pokud hledáte odpovědi, tento článek vám je poskytne.

klíč v dlani

Hypotéka ano, ale do 35 let

Banka má řadu kritérií, podle kterých posuzuje každého žadatele o hypoteční úvěr individuálně. Jedním z kritériích je i věk respondenta. Jak už to tak v bankách bývá, výhrou není příliš nízký, ale naopak ani vysoký věk. Ideální věk pro sjednání hypotéky je pak podle banky mezi 25 a 35 rokem života. V tu dobu už má klient určitou finanční minulost a je pro banku vcelku jednoduché si vytvořit obraz o jeho měsíčních výdajích a příjmech.

uzavírání smlouvy

Česká národní banka navíc doporučuje všem bankovním institucím horní hranici 65 let, do které by měly být veškeré úvěry splaceny. Některé banky, ale i řada nebankovních společností však na toto doporučení nebere zřetel a hranici si upravují dle vlastních interních podmínek.

Podmínky banky

Každá banka si upravuje podmínky pro všechny své úvěrové produkty, které má momentálně v nabídce. Jsou však i jistá kritéria, která se nemění a pokud nepochodíte v jedné bance, nemá příliš velký smysl mířit pro půjčku do další. Důležitá je primárně bilance žadatele, kterou ovlivňuje celá řada faktorů, jako je věk, měsíční příjmy a výdaje nebo záznamy v registrech dlužníků.

Příjmy žadatele jsou pro schválení úvěru klíčové, banka však akceptuje pouze některé z nich. Příjmy ze sociálních dávek, starobního důchodu, pronájmu nebo z pochybné činnosti žadatele jsou pro banku neakceptovatelné.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup