5.5.2023 Sport 0

Pokud nemáte žádné vážné zdravotní či jiné důvody, proč byste běhat neměli, můžete se na tento krásný, přirozený a nezávislý sport s chutí vrhnout.
Běhání je přirozený pohyb, takže můžete běhat, kdy se vám zachce – třeba každý den. Nejste ničím vázáni, ničím omezováni, stačí vhodná obuv a jste schopni vyrazit do ulic či do přírody.
běh v noci
Nemusíte být vlastníky super sportovního oblečení, stačí pohodlná běžecká obuv, zvolená s ohledem na vaše klouby. Do obuvi se vyplatí investovat v zájmu vašeho zdraví, jinak se si zvolte oblečení, ve kterém se při běhu či joggingu budete cítit pohodlně, netřeba mít výbavu v řádu několika tisíc.
Kromě utužování zdraví (srdce, plíce, pohybový aparát), posílení svalů a volnosti myšlenek (tudíž psychickou kondici) nám tento krásný sport v lůnu přírody přinese notnou dávku endorfinů, které jsou pro naše tělo velmi příjemné a přínosné….ale pozor!Vzniká na nich závislost a hrozí, že jak jednou s běháním začnete, nebudete moct přestat. Stane se vaším každodenním chlebem.

Nepřepínejte své síly…

Intenzitu pohybu si zvolte sami, tak, abyste byli schopní při běhu hovořit s případným parťákem. Nepřepínejte tepovou frekvenci ani čas věnovaný běhu. Pro začátečníky je ideální půl hodiny až hodinka běhu. Při běhu se snažte být přirození a nepředklánějte ani nezaklánějte příliš trup. Nehrbte se, dívejte se vpřed, před vaše nohy….ale nezapomeňte se samozřejmě také kochat přírodou, to je ta správná věc, která zaručeně dobije vaši ztracenou energii.
usměvavá závodnice

Můžete vyrazit…

Jak? Vyrazte pomalu. Pokud máte pocit, že již po krátké době nestačíte s dechem, úplně klidně zpomalte, nic a nikdo vás nehoní, jde především o vaši pohodu. Pořád je toho na vás moc? Přejděte do chůze, v klidu se vydýchejte a znovu začněte s lehkým poklusem.
Kam? Do ulic či parku v blízkosti vašeho domu nebo do lesa, což je asi ta nejideálnější varianta. Užívejte si okamžiky bez starostí a stresu, vyčistěte si hlavu.
Proč? Prostě jen tak….výhody již jistě znáte TAK SE NEBOJTE ZAČÍT! 3…2…1….START!