31.5.2023 Zboží 0


Za socialismu měla mezi lidmi, a zejména mezi dětmi, obrovský úspěch mražená jahodová nebo meruňková dřeň. Prodávala se v malých kelímcích a děti ji mlsaly plastovou lžičkou o velké přestávce nebo po obědě před odpoledním vyučováním. Obliba ovocných dření se však nezastavila a pokračuje dál. Možná, že má i vzestupný trend, zejména pokud se jedná o dřeně bez přidaného cukru a konzervantů. Je to velmi zdravá svačinka a můžete si k ní jako bonus dopřát rozinky, ořechy nebo mandle či strouhaný kokos.

sklizeň meruněk

Výroba ovocných dření není nijak složitá, postačí mít dostatečně vydatný zdroj ovoce, nejlépe v BIO kvalitě, bez chemických postřiků a hnojiv, a pak už jen ovoce vytřídíte, vykrájíte, rozmixujete a zmrazíte, případně dochutíte skořicí, zázvorem atp. A jestliže chcete tímto způsobem podnikat nebo si alespoň přivydělávat, nebude to nic složitého, pokud máte vhodné zpracovatelské technologie a přepravní nádoby.

ovocná mražená dřeň

Pro skladování a přepravu mražených dření je ideální IBC kontejner. Jedná se o plastový box s vnitřní tenkou fólií, do níž se umístí zpracované ovoce, a spolu s kontejnerem se zasune do mrazicího prostoru. IBC kontejnery mají objem 1000 litrů a lze je skládat na sebe do několika řad, což znamená dokonalé využití skladového a přepravního prostoru. Takto lze přepravovat na dlouhé vzdálenosti i velké objemy ovoce, a při dodržení vhodné teploty mražení můžete nabídnout na trhu to nejlepší z vaší sklizně.

Kontejnery jsou pochopitelně zdravotně nezávadné, velice pevné, s nosností až pěti tun, a v případě potřeby je můžete složit do úhledné placky, která zabere minimum místa ve skladovém prostoru. IBC kontejnery jsou vhodné i pro další zpracované produkty v polotekutém či zcela tekutém stavu, a nemusí být vysloveně mražené, hodí se například pro džemy, zeleninové šťávy, pyré, mošty atp.