5.5.2023 Business 0

Jsou situace, kdy zkrátka potřebujete bezprostředně sdělit informaci. Mnohdy v ten moment je reálné elektronické sdělení. Ale co když se jedná o důvěryhodnou zprávu a jsou obavy z potenciálního úniku informace na internet? Proto je tu unikátní aplikace, která právě byla vytvořena za tímto účelem. Um této aplikace spočívá v tom, že zpráva po přečtení zmizí a je tak i eliminace úniku. Jak je to možné?
 pracující žena
Maximální bezpečnost aneb spolehněte se na aplikaci Confide
 
Je samozřejmé, že v rámci sdělení důvěryhodné informace či zprávy, by se mělo jednat pouze prostřednictvím osobního kontaktu. Jenže čím dál více v dnešní hektičtější době je tato skutečnost nereálnou záležitostí. Mnohdy každý jedinec je zkrátka v situaci, kdy jedinou alternativou pro sdělení je v rámci elektronického předání informace.
 
Aplikace Confide byla právě vytvořena za účelem předání jakékoliv informace, týká se rovněž právě i velmi důvěrných zpráv a informací. Podstata tkví v tom, že po přečtení oné zprávy dojde zkrátka k jejímu automatickému zmizení. Zprávu nelze ani si vytisknout, udělat si screenshot. Je nereálné rovněž sledovat prostřednictvím aplikací třetích stran. Zprávy nejsou samozřejmě nikde a nikterak ani archivovány!
 
Prostřednictvím aplikace Confide můžete sdělovat zprávy a informace, které nezůstanou lapeny v síti internetu. Confide pracuje či funguje na podobné bázi jako běžné komunikační nástroje, tj. messengery. K dispozici je aplikace jak pro stolní počítače, notebooky, tablety i chytré mobilní telefony.
 elegantní oblek
Instalace aneb jak na to?!
 
Nejdříve si samozřejmě mustíte aplikaci nainstalovat do svého zařízení. Po samotné instalaci a spuštění je zapotřebí si vytvořit uživatelský účet. V rámci uživatelského účtu zadáte několik vyžadujících údajů. Na váš e-mail následně obdržíte ověřovací kód, jenž po vašem potvrzení službu automaticky aktivuje.
 
A vy již můžete v dalším kroku pozvat známé, příbuzné, kolegy apod. Zadáte jejich mobilní telefonní čísla či e-mailovou adresu. Jakmile i oni projdou procesem aktivace, poté již nic nebrání k zahájení komunikace a sdělování informací, posílání zpráv, atd.
 
Kdo stojí za tímto nápadem a realizací?
 
Nápad a realizace myšlenky v posílání zpráv, aniž by docházelo k archivaci, se zrodil od bývalého šéfa společnosti AOL Ventures. Byl to právě Jan Broad, který se shledal s problémem ohledně odesílání důvěryhodných zpráv. Zároveň je spoluzakladatelem Confide. Vycházel právě z osobní zkušenosti. Jeho idea ohledně odeslání zprávy, která se po přečtení automaticky smaže, dostala reálnou podobu.