5.5.2023 Sport 0

V tomto náročném období života ženy je náš metabolismus zkrátka pomalejší. Ale pozor dámy, nic není ztraceno. I v této době lze přibírání účinně čelit. Není to nic jednoduchého, ale je to možné. Musíme se zaměřit na náš jídelníček a samozřejmě vhodný pohyb. Bez něj to nejde! Pokud si vybereme takový, který nás baví, a také u něj dlouho vydržíme, budeme fit, plné energie a budeme se cítit skvěle.
 lidé na prknech
Žádné povalování bez jídla
Nápad vypustit pohyb a nejíst není opravdu vůbec vhodným řešením. Je to mnohými ženami vyzkoušeno a opravdu to nedopadá dobře. Jsme ve věku, kdy nám hrozí časté výkyvy nálad, úzkosti a často nás někdo hrozně štve! Na obalení nervů a vylepšení nálady je výborným lékem nějaká ta sladkost. Nejlépe čokoláda. To je také vyzkoušeno. Proč si ji tedy (občas!) nedopřát? Jenže taky je kalorická a potřebujeme tedy nějaké ty kalorie také účinně spalovat. Pokud nejsme zvyklé sportovat, nejlépe je začít prostě obyčejnou chůzí. Chodíme co nejvíce pěšky, nevyhýbáme se schodům! Například i na nákupech v obchodních domech se toho dá nachodit, když vynecháme výtahy a eskalátory! Brzy si zvykneme a častá svižná chůze nám bude připadat naprosto přirozená.
 procházka se psem v lese
Co dál?
Když zvládneme chůzi, můžeme na pohybu přidávat. Nejvíce se toho „spálí“ při nenáročné aktivitě, kdy se naše tepová frekvence dostane asi na 110 až 130 úderů za minutu. Každý to má ovšem trochu jinak, je to dost individuální záležitost. Obecně lze doporučit, že správné hodnoty „tepovky“ dosáhneme, když si při pohybu zvládneme i povídat. Proto je vhodné sportovat s kamarádkou! Pokud nebudeme moci popadnout dech, ubereme na intenzitě pohybu. Je potřeba své tělo poslouchat. Když zvolíme vhodný sport, budeme odbourávat tukové polštářky účinně. Dobrou volbou jsou sporty vytrvalostní. Běh, plavání cyklistika. Můžeme zkusit třeba nordic walking nebo aerobik ve vodě. Turistika je také výborná, na výlet můžeme vzít celou rodinku! Vyhráno mají ty z nás, co jsou paničkami akčního pejska. Svižné dlouhé procházky je jistě neminou!
jízda na kole 
Musíme stále mít na paměti, že když si vybereme nějaký sport, je potřeba se mu věnovat pravidelně. Jen tak to má smysl! Když si vybudujeme dostatek svalové hmoty, bude naše tělo tuk více spalovat!