11.7.2019 Sport 0

Sportování je zdraví prospěšné, ať už se rozhodnete zvýšit svoji fyzičku, nebo potřebujete shodit pár kilogramů. Je dokázáno, že pravidelná fyzická aktivita podporuje náš krevní oběh, trénuje naše svaly a zlepšuje naši výdrž a fyzičku. Jak se ale donutit sportovat když máte slabou vůli?
cesta k zábradlí
1.      Neodkládejte začátek
Pokud se rozhodnete sportovat a zlepšit svoji fyzičku, pak prostě začněte ihned a bez odkládání. Nemusí to být hned běh, nebo hodina ve fitku ale třeba svižnější chůze, plavání či cyklistika. Prostě cokoli, co vám je trochu příjemné a co budete rádi dělat. Naplánujte si hned aktivitu na další dny a plán prostě dodržte. Nejde o to strhat se ale začít něco dělat.
2.      Najděte si svůj oblíbený sport
Pokud jste sportem nepolíbení, zkuste vyzkoušet co nejvíce různých sportů, které máte k dispozici. Musíte si najít ten váš, který vám bude sedět. Samozřejmě jej občas doplníte i jinou fyzickou aktivitou, ale pokud budete mít sport, který vás bude bavit, určitě se do něj pustíte častěji, než když se budete nutit dřít ve fitku, což vás nebude bavit.
3.      Parťák co vás vykope
Skvělou motivací pro sport je partner, který vás v pohybu podpoří, a bude se s radostí hýbat s vámi. Začněte sportovat třeba s kamarádkou z práce nebo se spolužačkou ze školy, a pokud se vám nebo jí nebude zrovna ten den jít, pak se prostě namotivujete navzájem. Motivace je pro vás velice důležitá, bez ní to totiž nejde.
potápění v bazénu
4.      Nedávejte si nereálné cíle
Spousta začátečníků ztroskotá hned na začátku, protože si dají příliš velký cíl, kterého chtějí dosáhnout příliš rychle. Dávejte si menší cíle, které jsou splnitelné a postupem času třeba dojdete k původnímu velkému cíli. Nepočítejte s tím, že hned jak začnete sportovat, půjdou kilogramy dolů. Takhle to opravdu nefunguje. Mnohdy jdou z počátku kilogramy spíše nahoru, protože nabíráte svalovou hmotu. Ta je ale k hubnutí nutná, takže se neděste a pokud možno první měsíce váhu naprosto ignorujte.
 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup