30.10.2021 Business 0

Jak začít s hubnutím?

Především je vhodné spravedlivě vyhodnotit vaše stravovací návyky. Jíte pravidelně v předem určenou dobu? Dodržujete pitný režim? Dáváte přednost tučným masům plovoucím v tuku před dietní úpravou například kuřecího či krůtího masa? Jíte dostatek zeleniny a čerstvého ovoce sezónní nabídky? Dovedete se „udržet na uzdě“, když vás honí sladké chutě? Máte tendenci vyplenit ledničku ve tři hodiny ráno, protože vás probudí ukrutná chuť na něco dobrého? Jestliže se alespoň v několika atributech poznáváte, gratulujeme vám! Ne, nepřeslechli jste se. Oceňujeme totiž to, že nic před sebou neskrýváte a dokážete se podívat pravdě do očí, a to je už první předpoklad úspěchu.

břišní tuk

Druhým, a možná nejdůležitějším bodem vaší změny životního postoje ale může být m o t i v a c e, proč chcete hubnout.

Trápí vás zdravotní potíže – zadýcháváte se už ani ne tak při chůzi do kopečka, jako i při volné chůzi na rovince? Pociťujete v poslední době bolest při chůzi, ale i když posedáváte? To může způsobovat nadváha, a proto začněte hned a na nic už se nevymlouvejte.

váha nadváha

Nejdříve je nutné zjistit, jak si na tom stojíte s vaší hmotností. Bez obav vstupte na váhu, protože jinak se to nedozvíte. Poznamenejte si číslo, které uvidíte, požádejte svoji drahou polovičku, aby vás změřila na výšku a usedněte k tabletu, počítači či vezměte do ruky vašeho chytrého miláčka – tím máme na mysli mobil. Partnera prozatím ponechte stranou. A na webu vyhledejte výpočet bmi, kam dosadíte získaná čísla, váš věk a zda jste muž či žena. A rázem uvidíte váš body mass index, což je pro vás vodítkem, v jaké kategorii se pohybujete. Zda se jedná o nadváhu či už snad těžkou obezitu a začněte jednat.

Dietou, která v tomto případě velice pomáhá, je ketogenní či bílkovinová dieta, kdy snížíte podstatně ve své stravě příjem nezdravých tuků a sacharidů, a naopak zvýšíte podíl bílkovin. Tuto dietu můžete nalézt i pod názvem ketogenní anebo nízkosacharidová. Všechny pracují na stejném, ale působivém principu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup