28.12.2021 Business 0

Současné pobírání Kindergeldu v Německu a přídavků na dítě v Čechách?

Pakliže vás zajímá, zdali můžete současně pobírat dávky v plné výši, jak v Německu, tak i v Čechách, zklamu vás – to možné není. Je to možné jedině za podmínky, že Německo Kindergeld p o n í ž í výplatu o vyplácené české přídavky. Takže tato praxe běžně nefunguje, protože nemá opodstatnění, ale rovnou požádáte o německý přídavek u sousedů.

papírová eura

Jaké formuláře Kindergeld potřebuji pro vyřízení?

Máte dvě, respektive tři možnosti a se všemi vám ráda pomohu:

školní děti

  1. Požádáte o přídavek na dítě na českém úřadu práce. Zde vyplňujete klasickou Žádost o přídavek na dítě a dokládáte příjmy všech společně posuzovaných osob, tzn. u rodiče, který pracuje v Německu – dokládáte jeho výplatní pásky a výpisy z účtu pro ověření, kdy byla mzda připsána na účet. Dále vám referentka vrší ostatní formuláře. Důležitý je Dotazník o bydlišti a evropský formulář s „modrým pruhem“. Vyplním vše za vás. Úřad práce pak zpravidla žádost zamítne pro vysoké příjmy a toto zamítnutí přidáváte k podkladům v Německu pro žádost o Kindergeld.

Díky tomu, že jste v Čechách vyvinuli aktivitu k získání přídavků, vám německá strana poté vyplácí Kindergeld v plné výši.

  1. Druhý způsob podání Kindergeldu je ten, že si necháte potvrdit evropské formuláře E 401 a E 411 na příslušném českém úřadu práce a spolu s dalšími podklady zasíláte na Familienkasse. Bohužel v tomto případě vám německý úřad strhne určitou částku z Kindergeldu jako „pokutu“ za to, že jste se nesnažili v Čechách získat přídavek na dítě.
  2. A třetí způsob podání Kindergeldu je pro vás nejjednodušší. Oslovte odborníka, který má s německými úřady co dočinění, ví, jak úřady v Německu pracují, co je potřeba doložit, kam zaslat, co a jak zaurgovat … Se vším vám velmi ráda pomohu a vy zůstaňte bez starostí a nadále se věnujte práci, která živí vás a vaši rodinu. Administrativu se získáním Kindergeldu přenechte jiným …


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup