28.1.2022 Finance 0

Někdy se dostane podnikání do složité situace. Něco se tu nevyvine tak, jak by se to vyvinout mělo, něco se nepovede, a pak to může dospět třeba až do stádia, kdy už se toto vůbec nevyplácí a je to svému provozovateli spíše na obtíž než k užitku.

Podnikání je prostě vždycky nejisté, a tak se něco podobného může přihodit vlastně kdykoliv komukoliv. I ten nejsnaživější, nejzodpovědnější a jinak nejdokonalejší podnikatel může někdy splakat nad výdělkem, tedy být v situaci, kterou mu rozhodně nelze závidět.

čas jsou peníze

A co si má někdo takový počít, když zjistí, že to vypadá už skutečně beznadějně? Když by se s tím sice ještě něco udělat dalo, záchrana by pořád ještě možná byla, ale na tu by byly potřeba peníze, jež ale k dispozici nejsou?

V takové chvíli se možná vyplatí vzít si půjčku a s její pomocí stávající ekonomické potíže překonat. Jenže ono to ani s tímto řešením není právě jednoduché. Půjčit si sice lze, jenže to obvykle jenom v případě, že má o půjčku žádající soukromník dost vysoké příjmy, dokonale čisté registry dlužníků, a i v dalších ohledech čistý štít. A to se o podnikatelích ve finančních potížích obvykle říci nedá.

dolary USA

A tak mohou zoufalí podnikatelé do omrzení žádat v bankách, jež jim ale vesměs odmítají pomoci. Jistota je přece jenom jistota, a když podnikatel nedokáže stoprocentně zaručit, že bude schopný dostát závazkům, jež pro něj z poskytnuté půjčky vyplynou, je jednodušší ho odmítnout.

Ale ani pak není vše ztraceno. Taková americká nebankovní hypotéka je totiž sázkou na jistotu i u takto problematických žadatelů. Jakmile může podnikatel nabídnout nemovitou záruku splácení, je pro nebankovní společnost natolik atraktivní, že tu půjčku bez problémů dostane. Rychle a výhodně, s minimem povinností a podmínkami, jež jistě dokáže zvládnout.

A to je něco, co už mnoha podnikatelům pomohlo uniknout bankrotu a dalším nepříjemnostem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup