23.7.2022 Dům a zahrada 0

Přemýšlíte o tom, že si pořídíte vlastní bydlení, ale chcete něco levnějšího a bude vám stačit menší prostor? Potom zapřemýšlejte o mobilním domu, což je zajímavé řešení vašeho bydlení, které v posledních letech získává čím dál tím více na oblíbenosti, i vzhledem k tomu, jak ceny klasických nemovitostí letí nahoru raketovou rychlostí.

Jaké jsou výhody mobilních domů a mají i nějaké nevýhody?

dům

Mezi tu nejdůležitější výhodu, kvůli které se většina lidí rozhoduje si mobilní dům pořídit, je pořizovací cena. Ta může být o desítky procent levnější než pořízení klasické nemovitosti. Záleží samozřejmě na celkové vybavenosti takového domu a také jeho velikosti. Mobilní domy jsou většinou menší, a hodí se například pro pár nebo menší rodinu. Pokud však nejste nároční na prostor, mobilní dům bude přesně to pravé pro vás.

Další výhodou je rychlost, s jakou můžete začít bydlet. Pro mobilní dům nepotřebujete stavební povolení, a tedy odpadá sáhodlouhé vyřizování, papírování a podobně. Seskládání mobilního domu také není náročné, a tak můžete bydlet i třeba během pár dnů od jeho pořízení.

Je to také velmi ekologicky řešená varianta bydlení. Většinou jsou z přírodních a recyklovaných materiálů, takže pokud bude třeba něco vyměnit, původní materiál snadno zrecyklujete.

Pokud se rozhodnete dům prodat, jeho nový majitel si ho může bez větších problémů https://www.tripadvisor.cz/ShowUserReviews-g635612-d296796-r500678809-Blue_Sea_Beach_Resort-Faliraki_Rhodes_Dodecanese_South_Aegean.html převézt na svůj pozemek.

mobilní dům

Samozřejmě, že mobilní domy mají i své nevýhody. Jedna takové je, že na tento dům bydlení bohužel nemůžete získat hypotéku. Můžete si samozřejmě vzít klasický spotřebitelský úvěr, ale tím vám odpadají výhody hypotéky, jako daňové úlevy, nízké úroky a možná dlouhá doba splácení. Další nevýhodou mohou být menší prostory, proto, jak jsme již zmínili výše, není toto bydlení vhodné pro rodinu o například pěti členech a podobně.

Rozhodujete se, že si pořídíte takový tip bydlení? Potom se podívejte na nabídku mobilních domů Top-mobilnidomy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup