11.7.2022 Zboží 0

Dieta ano nebo ne? Je i jiný způsob?

Mnoho z nás už určitě někdy zkoušelo nějakou dietu, ale většinou to provázelo hladovění nebo se shozená kila za čas vrátila a ještě nějaká navíc. Vinu za úspěch však nehledejte v sobě, problém je ve špatně nastavené dietě. Hubnutí je složité a nejde pouze o snížení váhového čísla. Každý jistě chce, aby se jeho ideální váha udržela a to i po skončení diety a aby se kila nevrátila zpátky a nenastal známý jojo efekt. Dnes máme již další možnosti a nemusí jít o striktní držení předepsané diety. Dnes si povíme o jedné dietě a jaká je lepší možnost než tato dieta.

Váha

Co je to Keto dieta?

Jistě jste již slyšeli o keto dietě. Ta se v poslední době stala velmi vyhledávanou a zkoušenou. Je ale opravdu tak dobrá a účinná jak se tvrdí? Povězme si něco o ní. Principem keto diety je snížit obsah sacharidů a výrazně zvýšit příjem proteinu neboli bílkoviny. K dosažení výsledku je ale nutné jíst pouze speciálně připravená jídla a nic jiného. Hlady trpět nebudete, ale jak se i odborníci shodují, není to právě nejlepší způsob pro lidský organismus.

Dieta

Lepší varianta?

Pravdou je, že bílkoviny jsou zcela zásadní živinou pro naše tělo. Není však, ale potřeba tomu podřizovat úplně celý jídelníček. Keto dieta není tedy úplně nejvhodnější způsob, jak se dostat zpět do formy a udržet si svou vysněnou váhu. Ketonová dieta navíc výrazně narušuje přirozený metabolismus a může později způsobit i vážné potíže.

Mnohem lepší je doplnit potřebné bílkoviny pomocí doplňků stravy. Nejvhodnější jsou nízkokalorické bílkovinné doplňky stravy především nápoje, které je vhodné užívat po tréninku. Užívat je však můžete i během dne, když se třeba nestihnete zrovna najíst a chyběla by Vám potřebná energie. Jídelníček si můžete nechat a stačí dvakrát denně konzumovat proteinový nápoj.