27.2.2019 Zboží 0

Když je podnikatel majitelem většího nebo dokonce obřího obchodu, rozlehlého skladu určeného pro obří zásilky toho či onoho, případně když se živí něčím jiným spojeným s přemísťováním větších nákladů, má to nejednou vcelku těžké. Protože zkuste si naráz přesunout z místa na místo dejme tomu tisíc konzerv! Nebo padesát pytlů cementu. Nebo kubický metr cihel, případně obdobné nebo ještě větší množství dlaždic, beden s ovocem a podobně! Docela fuška, nemyslíte?
pět palet
A teď si představte, že by nebozí zaměstnanci měli provádět podobné přesuny dnes a denně. Vyložit něco takového z kamionu, uložit to do skladu, odnosit to do regálů, nebo toto naopak stěhovat ze skladu na korbu náklaďáku. Docela šílená představa, že?
Ještě štěstí, že se kdysi kdesi kdosi zamyslel a objevil, jak by mohla být , kdyby se použily dejme tomu nějaké desky nebo něco takového. Bádalo se jistě, koumalo, a nakonec spatřily světlo světa palety.
modré palety
Pochopitelně nemyslím ty malířské, jež by v tomto ohledu byly neupotřebitelné, nýbrž ty sloužící k přepravě zboží, jež jsme určitě už všichni někde viděli. Protože se prostě používají pomalu všude, kde je třeba stěhovat větší množství čehokoliv.
Takové palety náramně zjednodušují přepravu a manipulaci a usnadňují lidem práci. Zejména ty nejrozšířenější, tedy takzvané europalety, jež mají pevně dané rozměry a lze je tak používat univerzálně bez ohledu na původního majitele. Jsou navržené tak, aby se efektivně využil prostor v dopravních prostředcích typu náklaďák, železniční vagón nebo loď, stejně jako aby se tyto daly dobře umísťovat ve skladech.
Takovéto palety jsou navzdory své jednoduchosti vlastně geniální věc. Protože se díky nim snadno manipuluje s náklady, zejména pokud je použit i nízkozdvižný paletovací vozík, mohou být ale přemísťovány i vysokozdvižným vozíkem. A prázdné se pak dají snadno i stohovat, tedy stavět na sebe.
Dá se jimi zabránit zbytečnému vyčerpávání lidské síly, dá se jimi předejít i zbytečným škodám, jež by byly vysoce pravděpodobné, kdyby lidé nosili části takového nákladu sem a tam kus po kuse. A tudíž se vyplatí.
Jsou prostě funkční a skvělé. Jakkoliv nesou ve svém označení ‚euro‘.