22.2.2019 Zboží 0

Zásady péče o malého křečka

  • Současná době bohužel přeje alergiím, organismus neadekvátně reaguje na přirozené přírodní složky, jimiž může být i zvířecí ochlupení. Ještě před pořízením zvířátka se ujistěte, že někdo z vašich blízkých netrpí alergickými reakcemi.
  • Buďte tolerantní. Počítejte s tím, že jestliže vám uteče a bude obtížné jej nalézt, může okousávat koberce, oblečení a další vybavení bytu. Buďte k němu ohleduplní a nemějte mu to za zlé, není to důvod k tomu, navždy se jej zbavit.

křeček

  • Soužití s dalšími domácími mazlíčky bývá obtížné, v bytě snesou další hlodavce, morčata nebo králíky, ale byli by v neustálém stresu, kdybyste současně s nimi chovali i kočky nebo psy.
  • Křeček dokáže dlouhé hodiny prospat v pelíšku, ale zároveň pobíhat v kleci pro křečky. Měla by být dostatečně velká a prostorná, může být i nižší na výšku. Můžete mu dopřát i volný pohyb po bytě nebo ve výběhu, ale pouze pod dozorem a s patřičným zabezpečením před útěkem. Křečky nelze ochočit podobně jako potkany, kteří vám z pokoje neuprchnou.

  • Dožívají se stáří přibližně dva až čtyři roky, ovšem podmínkou je, že budou mít zajištěný poklidný spánek. Ten je pro regeneraci organismu zásadní, zvláště důležité je v noci ticho a dostatečné zatemnění.
  • Večer a k ránu bývá poměrně aktivní a může vás rušit, neměli byste klec nebo terárium pokládat do ložnice.

klec

  • Vyžaduje každý den dostatek tekutin (čistou vodu z napáječky) a krmiva. Krmné směsi lze zakoupit ve specializovaných obchodech a doplňovat je tuzemskou zeleninou a ovocem, např. hruškou, jablkem, květákem, okurkou, dýní, mrkví, špenátem, brokolicí. Pozře i vařená vajíčka, nízkotučné sýry, tvaroh, uvařené kuřecí maso. Na přilepšenou mu můžete dát chroupat větvičky z vrby, hrušně, jabloně, buku, břízy a dubu.
  • Onemocnění, která vyžadují návštěvu veterináře, se projevují výtokem z nosu, zánětem v očích, chroptěním, rozcuchanou srstí, chvěním, průjmem, vratkým postojem a propadlými boky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup