26.8.2019 Nezařazené 0

Kdo by nechtěl potěšit milovanou osobu nějakým romantickým dárkem. Ruku na srdce, radost to udělá každé z nás. Pokud se bude jednat o vlastnoruční výrobu, potěší nás to ještě více. Výrobek z královny květin je vždy vítaným dárkem. Tyto královny květin jsou nejen krásné, ale také jedlé. Navíc patří mezi symbol lásky. K výrobě dárku můžete využít celý květ nebo pouze okvětní lístky. Pro výrobu si vyberte silně vonící odrůdy. Jestli chcete obdarovat a nejste manuálně zruční na to, abyste vyrobili složitější výrobek, využijte pouze nezpracované okvětní lístky.
dort s růžičkami
Můžete jimi ozdobit různé pokrmy, saláty nebo dezerty. Krásně budou vypadat i na zmrzlinovém poháru nebo jen pohozené na ubrusu. S růžemi můžete, ale kouzlit mnohem více. Můžete vyrábět želé, kandovat nebo glazovat. Fantazii se meze nekladou. Ani růží namočenou v hořké čokoládě určitě neurazíte.
Pro výrobu této romantické pochutiny si vybírejte pevné a nepoškozené okvětní lístky. Na barvě nezáleží, bude skryta pod nánosem čokolády. Použít můžete i drobná poupata. Tento výrobek zvládnou i méně zruční. Ve vodní lázni si rozpusťte kvalitní čokoládu a plátky v ní omočte. Uložte na pečící papír, nechte vychladnout a ztuhnout. Zajímavou alternativou k čokoládovým plátkům jsou glazované růže.
ušlechtilé růže
Při glazování totiž vynikne barva růžových lístků. Usušené sladké lístky jsou totiž opravdovou pochoutkou. Výroba je, ale o něco pracnější. Ušlehejte si bílek s jednou lžící moučkového cukru a po pečlivém rozmíchání opatrně natřete štětečkem jednu stranu lístku a nepatrně ho zasypte cukrem. Po úplném zaschnutí celý proces opakujte na druhé straně okvětního plátku. Pak nechte opět dokonale zaschnout. Buďte si jisti, že tímto netradičním dárkem ohromíte, a to za trochu práce určitě stojí. Uděláme radost nejen obdarovanému, ale také sami sobě.