11.9.2019 Finance 0

Jsou skutečně místa, která nás svým způsobem osloví. Jen na chvíli zde můžeme dát průchod svým myšlenkám a rázem si zde představíme svůj vlastní domeček a to nemusí být ani nijak velký. Pomalu se již procházíme v místnostech, budujeme zahrádku, plot, začínáme pěstovat zeleninu, a když jsme na venkově, tak rozhodně to bude chtít pár slepiček. Přece jenom vlastní domácí vajíčka jsou k nezaplacení. Taky se určitě vyplatí nějaký psí kamarád, kterého si zrovna v pronajatém bytě nemůžeme dovolit. Inu je čas se probudit ze snění do reality. V podstatě zde nejsou žádné volné nemovitosti na prodej, jen pouhé pozemky, které není jednoduché získat. Ačkoliv, když jsou peníze, tak lze všechno.

pozemek

Jak získat nějaký pěkný pozemek?
V podstatě stačí zajít za majitelem a domluvit se na podmínkách. Také není na škodu se vypravit na místní úřad a zjistit si, zdali by byla možnost si zde postavit domeček nebo případně pokud to nebude stavební parcela, tak alespoň mobilní domek. Ovšem i ten potřebuje rozvodové sítě, tudíž zdali je vůbec možné na pozemek přivést vodu a elektřinu. S elektřinou v dnešní době zase tak velký problém není, jen je to větší investice do vybudování nějaké kapličky a dalších potřebných věcí, pokud to zrovna není v blízkosti. Další věc jsou samozřejmě finance, kdy není tak snadné získat hypotéku na pozemek. Ačkoliv záleží na tom, na jakou společnost se zrovna obrátíme. Když si vše zjistíme a dobře zvážíme, již nic nebrání tomu, abychom se pustili do vyřizování a stavění našeho snu.

louka

Tam, kde banky nepomohou

I to se může stát, že budeme zklamaní tím, že naše kroky povedou na domácí pobočku naší banky a tam se dozvíme, že nelze získat potřebný obnos a to z mnoha důvodů. Na pozemky se to neposkytuje, nejsou prokazatelné ušetřené další peníze, banka nemá záruku v placení nebo kdysi malý záznam za pozdější platbu kontokorentu z nás udělal nespolehlivého platiče. Samozřejmě to je pouhá hrstka důvodů. Další může být zaměstnání, příjem a mnohé další posuzování. Naštěstí banka není jediný institut, který by mohl pomoci, tudíž našemu snu nemusíme předčasně dávat sbohem.