5.10.2019 Zboží 0

Rozvoj hrubé motoriky u dětí je stejně zásadní, jako rozvoj té jemné. Hrubá motorika je u dětí poměrně zásadní, díky ní se totiž učí základní pohybové prvky, jako je lezení, chůze, běh, skákání a tak dále. Jednoduše můžete dítě podporovat za pomocí hry a vést ho k tomu, aby se správně hýbalo. Můžete si k tomu pořídit i kvalitní hračky, které dítě opravdu nasměrují správným směrem.sedící dítě

  1. Tunel

Prolézací tunel je ideální hračka, která děti motivuje k lezení po čtyřech, což je velice důležitá dovednost. Lezení po čtyřech totiž stabilizuje hluboký svalový systém a díky tomu se tělo dítěte opravdu zpevní. Čím déle dítě leze po čtyřech, tím lépe. Nesnažte se dítě motivovat k chůzi příliš brzy, nepoužívejte různá hopsadla ani chodítka, nechte dítě, aby lezlo po čtyřech. Výborný je třeba stan s tunelem pro děti, který dítě bude velice bavit, lezení po čtyřech v tunelu je totiž ohromná zábava!

  1. Válec na lezení

Plastový nafukovací válec, který se před dítětem kutálí a cinká rolničkou je také skvělý podpůrce k lezení po čtyřech. Může https://www.prace.cz/poradna/pravni-radce/detail/article/pravni-rada-muze-me-firma-nutit-jezdit-na-sluzebni-cesty-1/ však dítě motivovat i k tomu, aby začalo chodit, nebo třeba i pást koníky.miminko na břiše

  1. Piklerův trojúhelník

Pikler trojúhelník je dřevěný trojúhelník s tyčkami, který může obsahovat i skluzavku či most na lezení. Díky této konstrukci dítě posiluje všechny svaly v těle, aniž byste museli odejít z domu. Je ideální pro dlouhé zimní dny, kdy se nedostanete na dětské hřiště a potřebujete, aby se dítě trochu unavilo a zároveň mělo přes zimu dostatek pohybu.
Základem pro veškeré motorické schopnosti je správný pohyb. Pokud se vám nezdá jakýkoli pohyb vašeho dítěte, pak kontaktujte vašeho pediatra, nebo kvalitního dětského fyzioterapeuta, který vám zhodnotí pohybové stereotypy vašeho dítěte. Můžete tak začít špatnou motoriku řešit včas. Základem jsou také správné boty, které by měly být dostatečně široké a měkké, aby chodidlo mohlo pracovat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup