16.9.2019 Dům a zahrada 0

Představte si bazén bez jakéhokoliv příslušenství. Jistě vás napadne, že je tento sice i navzdory tomu použitelný, jenže už to přece jenom není ono. Protože k němu – má-li plnit všechny úkoly, jež jsou na něj kladeny – patří i vcelku sofistikovaná zařízení, jako jsou filtrace, bazénové vysavače, obyčejné i solární plachty a podobně, ale i kdejaké banality.

bazénové schůdky

Totiž zdánlivé banality. Protože dejme tomu schody do bazénu rozhodně nejsou nějaká podružná záležitost. Jistě, i bez těch by mohla plnit ona nádrž s vodou svou funkci, ovšem plnila by ji o poznání nepohodlněji a našlo by se v našich řadách i dost těch, jimž by absence schůdků používání bazénu zcela znemožnila.
Protože vlézt či spadnout by tam uměl každý, ale ne každý by se dokázal bez schůdků i vydrápat z bazénu bez cizí pomoci zpět na suchou zem.
Do bazénu tedy musí nebo by alespoň měly nějaké ty schody či schůdky vést.A také tam už v dnešní době vést mohou, neboť je na trhu snadno k mání celá spousta různých variant, z nichž si vybere snad každý.
Můžeme volit to, co se nám zdá pro tu kterou příležitost nejpříhodnější a také technicky proveditelné. V zásadě ze dvou naprosto odlišných typů.

  • Někdo nedá dopustit na schůdky připomínající klasické schodiště, na jaké narazíme třeba i ve většině budov. Přičemž si majitel bazénu může vybrat ideálně širokou nášlapnou plochu i výšku schodového stupně, to podle toho, po čem se mu bude do vody a z ní kráčet nejpohodlněji.
  • Ovšem daleko obvyklejší jsou u bazénů nerezové schůdky, připomínající klasický žebřík, zde ovšem navíc s robustním zábradlím a pohodlnými, dostatečně širokými schodnicemi. Jež musí být voleny zásadně tak, aby měly dostatečnou nosnost, robustnost a stabilitu a také vhodný protiskluzový povrch plastových či nerezových schodnic. To aby se toto příslušenství při používání nepoškozovalo a nikdo se na něm ani nezranil.

schůdky do bazénu
Ovšem obavy tu nejsou na místě. Protože z nabídky, jež dnes na trhu je, si vybere každý. To se s vámi klidně vsadím.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup