5.5.2023 Dům a zahrada 0

Jen si tak posedět od jara do podzimu na zahradě. To je určitě krásná představa. Pokud máte zahradu, tak to přeci není problém. Stačí i jen terasa. Anebo budeme ještě o kousek skromnější a usedneme na balkón. Sezení na balóně se sice nezdá až tak komfortní, ale má jednu velkou výhodu – ušetříte. Nevěříte?
§  Na balkón se většinou vejde jen jedno křesílko a člověk, který na něj usedne.
§  Na zahradě většinou chcete sedět s celou rodinou nebo alespoň s partnerem.
–         Tudíž budete potřebovat křesílek více.
Pokud nejste zastáncem stylu „každý pes jiná ves“, tak budete muset do specializovaného obchodu. Materiálů i typů bude bezpočet.
zahradní nábytek

Už žádné nekonečné omývání

Pokud jste zastánci přírodního materiálu, možná sáhnete po severské borovici. Je trvanlivá, odolává povětrnostním vlivům a dobře vypadá. Vzhledem k tomu, že je i nenáročná na údržbu, nemusíte ji před každým ukápnutím z nebe utíkat schovat pod střechu.
·        Dalším materiálem jeteak. Jestliže na Vaši zahradu v létě celodenně praží slunce a v zimě se nemůžete probrodit sněhem, pak bude tento materiál přesně to pravé právě pro Vás. Je totiž extrémně odolný a nevadí mu žádné povětrnostní podmínky. Vyhýbají se mu i plísně a škůdci.
Umělý ratannajdeme na mnoha zahradách. Většinou je zkombinován s hliníkem. Což znamená, že jeho konstrukce je hliníková a výplň ratanová. I tento nábytek je trvanlivý a nenáročný na údržbu.
·        Zajímavým materiálem je eukalyptus. Je to velice tvrdá a odolná dřevina, které nevadí ani kyselé deště.
přírodní materiál
Jeden z druhů zahradního nábytku se vyrábí z tahokovu. Pod tímto záhadným názvem se skrývá kovová mřížovina, která se vyrábí tažením plechu. Materiál je zajímavý tím, že se na slunci nerozpálí a ve stínu nestudí. Odolává i korozi a povětrnostním vlivům. Pryč jsou tedy doby, kdy se musel zahradní nábytek při každé změně počasí okamžitě přikrývat a stejně byl zanedlouho poničen.