14.5.2022 Zboží 0

Máte nějaký svůj osvědčený způsob, jak relaxovat, když za sebou máte náročný den nebo i měsíc v práci? Mít psychicky náročnou a vyčerpávající práci, to nemusí vůbec znamenat, že musíte být vrcholový manažer giga velkého podniku, ale můžete být obyčejnou pokladní v supermarketu a zažijete den, kdy se k vaší pokladně dostane do fronty řada nerudných lidí, kteří nechápou, že pokladní nemůže za to, že zdražily rohlíky nebo je vyprodané zboží, které mělo být v akci. Ano, řekněme na rovinu, nejvíc stresující zaměstnání je to, kde musíte jednat s lidmi, ať už v obchodě, v prostředcích hromadné dopravy, ale i na personálním oddělení.

relaxace

Naučit se zbavit stresu z práce, uvolnit se, to je základní předpoklad, abyste se nedostali postupně do depresí, nebo v horším případě nezažili syndrom vyhoření. Po náročném, ale i po běžném pracovním týdnu přichází víkend, kdy se řada z nás vrhne do dalšího zaměstnání, jako jsou domácí práce, opravy na našem bydlení, nebo někteří vyjedou na chaty a chalupy a tam opět pracují. Tyhle práce ale jsou formou relaxace. Nikdo nad námi nestojí a nechce po nás dodržování termínů. Mnohé uklidňuje práce na zahradě, sekání trávy, okopávání záhonků apod. A co dělat ve městě? Nemusíte čekat na víkend, ale i přes týden si můžete udělat příjemnou horkou koupel, přidat do vany vonné esence Chlorito a užít si chvíli ticha, poslouchat jen šumění vody, vnímat vůni a nechat naše tělo se zklidnit a zrelaxovat.

esence

A je ještě jeden způsob, jak zrelaxovat vaši mysl. Jste-li v práci vystaveni psychickému napětí, vyrazte na větší kopec nebo horu a s každým nastoupaným metrem budete na práci myslet méně a méně, a až vystoupáte na vrchol, zjistíte, že jste všechny problémy nechali tam dole. Možná vás budou bolet druhý den nohy, ale krásně si vyčistíte hlavu.

Tak co? Jakou formu relaxace volíte vy?