23.5.2022 Zboží 0

Všimli jste si někdy, jak se nám zipové sáčky nenápadně vetřely do života, a my je vnímáme jako něco zcela přirozeného, co tu bývalo odjakživa? V podobném duchu to probíhalo i se suchým zipem nebo s bublinkovou fólií, nejprve kolem toho byl docela humbuk, šlo o novou věc, dosud neznámou, a jakmile zdomácněla, stalo se z nich něco nepostradatelného, jako je např. toaletní papír.

toaletní papír

Sáčkům se zipem předcházely polyetylenové sáčky neuzavíratelné, již toto byl revoluční počin, protože do té doby existoval jen balicí papír a nebylo prakticky vůbec možné zabalit cokoli do něčeho neproniknutelného. Polyetylen neboli igelit se stal jedním ze symbolů dvacátého století, možná ještě někteří z vás pamatují dobu, kdy se reklamní igelitové tašky na zboží ze zemí západní Evropy považovalo za něco luxusního.

vruty a šroubovák

Tato doba je však nenávratně pryč, ale je tu nová éra sáčků uzavíratelných, což naprosto mění situaci.

Nedostane se dovnitř ani voda, ani vlhkost – můžete do sáčků zabalit třeba ořechy nebo luštěniny a takto vám vydrží i déle, než rok. Sáčky jsou natolik lehké a skladné, že nezaberou prakticky žádné místo.

Dovnitř je vidět – obsah sáčků je viditelný, takže nepotřebujete popisovací fix ani samolepky.

Nerozsypou se vám šroubky – praktičnost zipových sáčků vynikne zejména u drobných součástek a předmětů, jako jsou např. šroubky. Rozebíráte budík nebo demontujete kryt u notebooku pro vložení přídavné paměti a šroubečky jsou tak malé, že by se vám mohly snadno ztratit? Pak použijte malý sáček na zip, žádný šroubek se z něj nikam neztratí.

Můžete si je vzít na cesty – cestování do zaměstnání nebo na dovolenou bude snazší se zipovými sáčky, protože do nich bezpečně uložíte hygienické potřeby, svačinu, zápalky, kolíčky na prádlo, trvanlivé potraviny a spoustu dalších drobností. Sáčky můžete použít i na úschovu špinavého prádla.