31.5.2022 Business 0

Můj nebožtík tchán se nad tím strašně zlobil. V lednu nakoupil u firmy a v únoru už reklamoval zbytečně, protože z firmy nezůstalo vůbec nic. Jak je to možné? Inu, možné to je, jak vidno. Dokonce je to docela jednoduché. Stačí pár chyb nebo jiné okolnosti a podnik jako takový je v háji. Podnikatel si koupí obchod se smíšeným zbožím tam, kde doufá vydělat a pozdě zjistí, že lidé sem chodí jen když jim něco doma chybí a nakupují jinde. To je ovšem v podstatě chyba majitele, měl si to nejprve zjistit. Můžeme také použít stejný příklad. Obchůdek sice prosperuje, ale pak přijedou nákladní auta a jiná technika a šup, už zde stojí velkoobchod, kterému svými cenami a výběrem zboží nemůže ten malý ani trochu konkurovat. Tak jde život a těžko se proti tomu něco podniká. Takže dotyčný to všechno zavře a končí. Tím pádem jeho firma, nebo přesněji obchod zaniká.

sídlo společnosti

Společnosti s ručením omezeným jsou také majetek a jako takový je lze klidně prodat. Není to samozřejmě totéž, jako když si koupíte housku na krámě. Zde je to kapánek složitější a doporučuje se mít kolem sebe dvě nebo tři hromady právníků. Ona se totiž správně neprodává společnost jako taková, ale jen se převedou podíly. Totéž jen v růžovém se děje i při koupi. I zde je třeba spoustu dokumentů a spoustu právníků. Ale ne vždy.

společnost s.r.o.

Prodej společnosti s ručením omezeným může proběhnout i trochu jinak a pokud máte zájem společnost koupit, není nic snazšího než kliknout na jinak barevný text výše. Je to takzvaný odkaz, anglicky link, který vás přesměruje na jiný web a zde se již můžete dočíst, oč tu vlastně kráčí. Nemusíte se strachovat, vše je legální a řádně ošetřeno, takže podvod je naprosto vyloučen.

Pokud tedy chcete začít podnikat a tato problematika vás zajímá, klikněte si na link a sami pak posoudíte, zda jste udělali dobře či nikoli.