12.6.2022 Finance 0

Snad v každém místě na celém světě platí nějaké peníze. Někde mají tu a jinde onu měnu, která se vyznačuje tu většími a tu menšími kvalitami, někde se platí penězi, které místním lidem závidí celý svět, zatímco jinde finančními prostředky, po kterých nikde jinde ani pes neštěkne, ale všude nějaké peníze v oběhu jsou. Musí tomu tak být, protože kdyby nebylo čím platit, nemohli by si lidé nic kupovat, ani by nebylo čím je ideálně odměňovat za jejich práci pro ostatní.

A tak prostě peníze všude máme. Akorát že je někdy my lidé nemáme. Někdy se našemu rozpočtu prostě nedaří, máme příjmy nižší než výdaje, a pak je jenom otázkou času, než se dostaneme na nulu a případně až do mínusu.

ruské rubly

A co se dá dělat, když se ocitneme ve finanční tísni? Moc toho není. Buď si můžeme peníze zase vydělat, nebo si je musíme půjčit.

A ani jedno z těchto řešení nemusí být právě jednoduché. Člověk by si třeba rád vydělal, ale o slušně placenou práci nezavadí, a někdo takový by si třeba rád půjčil, jenže ať osloví kteroukoliv finanční instituci, je odmítnut s tím, že není bonitní, tedy dokonalý tak, jak by si to v dané instituci představovali.

sovětské rubly

A co má dělat ten, kdo nezískal peníze ani v podobě výdělku, ani jako bankovní půjčku? Ten by měl využít hypotéky bez registru hypotekybezregistru.cz, které tu jsou skoro pro každého, a to až za překvapivě výhodných podmínek. Díky tomu, že se za hypotéky ručí zástavou nemovitosti, se tu neklade takový důraz na to, co banky u svých půjček stoprocentně vyžadují a co dělá žadatelům o půjčku často starosti. Tady to zvládnou i ti, kdo mají nízké příjmy a záznamy v registrech dlužníků, a to dokonce rychle a bezproblémově.

A to je zřejmě ta nejlepší pomoc ve finanční tísni, jakou si jenom lze představit. Protože kdo jiný by nedokonalému zájemci o půjčku nějaké ty peníze svěřil?