5.5.2023 Zboží 0

Na vzhledu záleží každému
Alespoň trochu. I ti největší odpůrci aktuálních módních trendů a tipů jistě uznají, že to, jakým způsobem se prezentují lidem okolo je důležitý. Málokdo by asi vyšel ven s kalhotami na hlavě, nebo třeba s obrovskou šmouhou od oběda na tváři.
dvoje růžové brýle 
Když máte nějaký handicap
Zraková vada je handicapem, ačkoli ve většina případů se nejedná o tak závažný problém, že by člověka skutečně výrazným způsobem omezovala. V osmdesáti procentech případů se jedná pouze o to, že je nutné podobnou vadu korigovat za pomocí některého z nabízených optických aparátů a život jde v klidu dál.
Přesto lze uznat, že lidé s postižením smyslů – tedy i zrakovou vadou – musejí překonat určité potíže, s nimiž se zcela zdravý člověk nestřetává. Jednou z nich je finanční investice do korekce vady za pomocí vhodné pomůcky. Další pak představuje volba konkrétního kusu takového aparátu právě s ohledem na to, jak v něm konkrétní jedinec vizuálně působí na své okolí a vlastně i sám na sebe, například při pohledu do zrcadla.
oko dívky 
Rozhodnutí na základě viditelnosti
Nikoli viditelnosti okolí pro samotného jedince postiženého zrakovou vadou, ale viditelnosti jeho dioptrického aparátu ze strany jeho okolí.
Právě tento faktor po zvážení nejčastěji přiměje člověka krátkozrakého či dalekozrakého k tomu, aby sám pro sebe zvolil možnost nošení dioptrických brýlí, nebo se rozhodne spíše pro užívání kontaktních čoček. Oba korekční aparáty mají svá pro a proti, ovšem tím nejzásadnějším je právě to, jak při jejich nošení člověk působí na své okolí, jak mu to v nich sluší a jak mu vyhovují z hlediska pohodlnosti (někteří lidé například považují za nepohodlné nutnost sahat si do očí, když chtějí aplikovat či vyjmout kontaktní čočku, jiným zase vadí otlačený nos v důsledku nošení brýlí).
 
Patříte také k těm, kdo se bez korekce vidění neobejdou? Kterou z dioptrických pomůcek v takovém případě preferujete?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup