5.5.2023 Krása 0

Zajímavou pozoruhodností zajisté je, že v rámci výroby arganového oleje se doposud jedná převážně o tradiční způsob, tj.  ruční zpracování. Africké domorodé ženy vylupují jádra ze stromu argánie, který roste jen v Maroku. Poté se jadérka praží, drtí a lisují. Prostřednictvím tohoto procesu jsou tak zachovány veškeré cenné složky oleje – esenciální mastné kyseliny, vitamíny, minerály a rovněž antioxidanty. Arganový olej neboli marocké zlato je cenný a velmi oblíben taktéž ve farmaceutickém průmyslu.
Na trhu je k dispozici neustále rostoucí množství výrobků obsahujících arganový olej. Avšak pro efektivnější účinnost je vhodnější variantou jeho naturální podoba. Čistý – přírodní produkt je možno zakoupit v obchodech zaměřených na biokosmetiku či ve specializovaných e-shopech.
 přírodní olej
 
Olej v kosmetickém průmyslu
 
Díky jeho výjimečným látkám je vyhledávaným produktem v kosmetice. Ukrývá v sobě mimořádné složky látek jako například tokoferoly, karotenoidy, steroly či kyselinu ferulovou, ale rovněž důležité antioxidanty, vitamín A, E i F. To vše má příznivý nejen kosmetický ale rovněž léčivý vliv na pokožku, vlasy i nehty. Blahodárnost pozitivních účinků oleje je stvrzena i na základě vědeckých výzkumů. Rovněž je jeho pozitivní efektivnost potvrzena ze strany výrobců kosmetických produktů.  
 
 
Arganový olej pomáhá…
 
·         v boji proti striím a celulitidě,
·         eliminuje problémy s akné,
·         urychluje léčbu ekzémů,
·         zklidňuje podrážděnou pokožku,
·         příznivě ovlivňuje – zpomaluje proces stárnutí pleti,
·         zpevňuje pleť,
·         vyhlazuje vrásky,
·         pomocník při lupénce,
·         podporuje hojení jizev.
 příprava arganového oleje
Proč a nač podlehnout kouzlu arganového oleje…
 
Výčet rozsáhlé škály působnosti je vskutku pestrý. Olej působí protizánětlivě. Jelikož obsahuje vitamín E a to nejméně dvojnásobně vyšší množství  než je tomu u jiných zdrojů, je tak velmi účinný v rámci regenerace buněk. Postačí jen vetřít do pokožky jako krém. Pleť bude náležitě hydratována, zvláčněna. Bonusem je, že nezanechává pocit mastnoty. Je tak adekvátní i pro problémovou pleť, neboť pozitivně reguluje nadměrnou mastnotu pokožky. Olej lze užít jak na den tak i na noc. Arganový olej velmi účinně chrání pokožku proti vyušení, renovuje poškozenou či předčasně zralou pleť. Posiluje také nehty i vlasy.
 
Přírodní kosmetický olej je vhodný pro každodenní použití. Nechte hýčkat svou pokožku.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup