28.3.2022 Zboží 0

Tažné zařízení se hodí chatařům, kutilům a komukoli, kdo se raději spoléhá na své vlastní schopnosti a síly a převáží předměty na vlastní pěst. Je to v jistém smyslu výhodné už jen proto, že máte přehled o převáženém nákladu, jízdu si zorganizujete podle potřeby ve vhodný čas a nejste na nikom primárně závislí. Výhodné je to i při stěhování, kdy si vystačíte s kamarádem, který vám pomůže odnášet těžší věci, a ušetříte poměrně velkou sumu za profesionální stěhováky.

přívěsný vozík na tažné zařízení

Rádi bychom vám nyní naznačili, že existuje velmi efektivní způsob, jak převážet jízdní kola právě pomocí koule za autem. Je-li cyklistika či cykloturistika vaší doménou, můžete toho využít. Co vám tažné zařízení na Škodu Yeti, potažmo nosič na kola na tažné zařízení, nabízí za výhody?

Nepoškodíte si karosérii – nač riskovat pád kola na střechu, což se bohužel u střešních nosičů může stát? Tam zvedáte kola moc vysoko nad hlavu a při jejich nemalé hmotnosti a hlavně díky pohybujícím se kolům a pedálům vám mohou vyklouznout z rukou a zřítit se třeba i na čelní sklo. U nosičů na kouli jsou kola mimo karosérii, vzadu za autem a navíc je nasazujete velmi nízko, takže nepotřebujete žádný žebřík, štafle, židli a asistenci dalšího pomocníka.

horské kolo

I samotná jízda je bezpečnější – čtyři kola na střeše jsou za silnějšího větru zatěžkávací zkouškou řízení, zvláště pro začátečníky. Je to dáno tím, že je zvýšeno těžiště a kola vytváří pro vítr snadnou kořist. Je to podobné, jako pouštění draka na louce, tam také snadno zaznamenáte sílu větru a dá vám mnohdy zabrat udržet draka v rukou. S nosičem na tažné zařízení je to jiné, tam se nachází kola nízko nad silnicí a prakticky nemají žádný vliv na zvyšování těžiště. Při jízdě na kola zároveň velmi dobře vidíte ve zpětném zrcátku a máte přehled, co se s nimi děje, a kdy je případně vhodné zastavit a překontrolovat jejich uchycení.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup